Restaurace ČR

Hospody a restaurace Plzeň - PilsnerPubs je katalog pohostinských zařízení, klubů, restaurací a hospod v Plzni. V naší databázi si můžete snadno vybrat Váš oblíbený podnik podle hodnocení a uživatelských recenzí. Možnost vyhledávání dle piva, druhu kuchyně, dle okresu, lokality nebo kraje. Možnost řazení dle hodnocení.
Hospody a restaurace Plzeň


Registrace | Zapamatovat

Možnosti inzerce zde

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Pilotní foto U Salzmannů
By: L@D@

U Salzmannů

673.3582I. cenová kategorie (od 26kč/pivo)
Hodnocení 3.36
Adresa:Pražská 8 Restaurace I. cenová kategorie (od 26kč/pivo) ticket Restaurant gastroPASS platební karty Cheque Dejeuner bezbariérový přístup nekuřácký prostor letní zahrada ubytování pivo z tanku Popularity: 12
Co to je?
Plzeň - Centrum, 30100
Telefon:+420-377-235-855
WWW:http://www.usalzmannu.com
email:není uveden


Historie pohostinství v domě, kde sídlí restaurace a pension U Salzmannů, se začala psát již v 17. století. Původně zájezdní hostinec koupil v 19. století bývalý forman Martin Salzmann (ano, ten, díky němuž vlastně vznikla i slavná pražská restaurace U Pinkasů, když svému známému, pražskému krejčímu Pinkasovi, přivezl na ochutnání sud piva z nového plzeňského Měšťanského pivovaru a to krejčímu zachutnalo tak, že pověsil jehlu a nitě na hřebík a otevřel si hospodu) a vbrzku dosáhl velké vážnosti a respektu Plzeňáků i přespolních návštěvníků.

Provoz hostince byl přerušen na dlouhá léta v období komunismu, kdy nebyl zájem opravovat zanedbávaný objekt. Naštěstí po roce 1989 zvítězil zdravý rozum a po dlouhé a náročné kompletní rekonstrukci došlo před deseti lety ke znovuotevření podniku. Citlivě rekonstruovaný dům i interiér evokují dobu počátku století, kdy byla restaurace oblíbeným místem setkávání plzeňských měšťanů a jejich hostů (Oficiální text).

Nyní stylová restaurace, která má kapacitu až 120 míst. Můžete si zde v příjemném prostředí vychutnat to nejlepší z české kuchyně i mnoho jídel inspirovaných gastronomií mezinárodní. Samozřejmostí je Plzeňský Prazdroj. K dispozici je slavnostní salonek nebo též sklípek s členitým prostorem. V letním období jistě rádi usednete pod pergolou či slunečníky na zahrádce v nádvoří domu.

Otevírací doba:

Po – Čt 11.00 - 23.00

Pá – So 11.00 - 24.00

Ne 11.00 - 22.00

V podniku se čepuje - Master 13° - Master Tmavý 18° - Plzeňský Prazdroj  - Radegast Birell .

Kategorie - Restaurace

JendaK
14. prosinec 2016 | 19:40

Dnes v menší partičce.

Vemi dobrá kulajda. Do špičkové fous chybělo.

Tradičně velmi dobré pivo, perfektně načepované šnyty. Velmi slušně servírovaná hruškovice a slivovice.

Ovarová kolena stejně jako Na Parkánu bohužel udrncaná s příliš tuhou kůrčičkou, tedy spíš nepřátelskou kůrou. Nešla rozkrojit ani poctivým pilováním : ( Dle obsluhy to tak má být. Chuťově koleno bez nápadu, byť obloha vč. prezentace byla naopak tak akorát. Zlaté časy restaurace Prazdroj u brány pivovaru. Kdo zažil koleno tam, ví o čem je řeč. Příště si ho již rozhodně nedáme. Čekali jsme víc. Dnes trochu rozporuplná návštěva. Obsluha i prostředí příjemné. Po nějakém čase to ještě zkusíme. Ale příště návštěvu mimoplzeňských vezmu Na Parkán. Jídlo stejné, tedy také trochu slabší než bychom uvítali. Pivko ještě o chlup lepší.

AndyvonPilsen
23. srpen 2016 | 13:33

Salzmanni se zlepšili oproti předešlým létům. Moderní česká kuchyně s příjemnou atmosférou a rychlou obsluhou.

moravak
27. prosinec 2013 | 19:07

V létě 2013 jsme pro naši svatební hostinu zvolili restauraci (salonek) u Salzmannů . Líbilo se nám prostředí, příjemný personál, ceny za menu a raut. Všichni jsme byli opravdu spokojeni. Novomanželé Pavel a Eva Zavřelovi

wlado
27. říjen 2013 | 09:22

Byli jsme zde na nefiltrovaném prazdroji, obsluha nám přinesla piva s větší podmírou než je zdrávo - tj víc jak 1 centimetr, když jsme požádali o další pivo s upozorněním ať mi přinesou míru, jsem dostal opět takový podmírák. Myslím si, že u piva za 40 Kč by se toto dít nemělo. Přijde mi, že to tam takto točí úmyslně. Sem na pivo už rozhodně ne.

Jana89
23. červenec 2013 | 13:59

Restaurace se dosti zlepšila, avšak pozor - obsluha okrádá, nevydává pokladní blok a v případě upozornění na připisování věcí je agresivní. Působilo na nás, že na okrádání jsou domluveni všichni mezi sebou. Tak bacha na účty!

MartinaSed
22. červenec 2013 | 19:38

Dne 13. 07. 2013 jsme měli v restauraci U Salzmannů svatební hostinu. Organizace výborná, obsluha na úrovni. Dobrá domluva. Jídlo chutné, vše připraveno tak, jak mělo být. Účty korektní. Doporučujeme pro podobné akce, salónek v patře vhodný i pro firemní posezení nebo konferenční turistiku v tradiční plzeňské restauraci.

mrkva
20. květen 2013 | 17:14

m psát, ale tentokrát mi to nadalo a chci se s vámi podělit o můj zážitek.

V úterý 14. 5. 2013 jsem na doporučení navštívil s kamarády restauraci U Salzmannů.

Rezervaci jsme neměli a tak jsem se trochu bál, aby tam bylo místo. Znáte to, úroveň služeb v restauracích obecně a během vypjatého času oběda zvlášť, bývá někdy ne podle našich představ. Někdy máte dokonce pocit, že svojí přítomností obsluhující personál otravujete. A po celkem nedobrých zkušenostech z některých restaurací v centru jsem se v duchu připravoval ?na všechno?.

Tentokrát jsem byl ale velice mile překvapen. Hned po příchodu se nám ochotně věnoval provozní, který nás usadil v zadní, nové části restaurace.

Ještě v zimě tam bylo jen wc, teď tu sedíte v hezkém, čistém a nezakouřeném prostředí.

Tento prostor je totiž kompletně nekuřácký (snad to bude brzy všude?kuřáci prominou):-)

Číšník Petr nám přinesl objednaná piva (mimochodem vynikající chuti a správné teploty i míry).

S jeho příjemným vystupováním ?starého mazáka? převzal naši objednávku a za pár minut mi servírka, jejíž jméno si už nepamatuji, přinesla tu neúžasnější svíčkovou na smetaně. Vřele doporučuji všem, kteří ji zde ještě neochutnali. Ostatní kamarádi taktéž s jídlem spokojeni. Kdybych se nemusel vracet do práce, jistě bych se k dalšímu ?tekutému zlatu? nadal přemlouvat. Pivečko mají opravdu skvělé. Jejich ?motto? na jídeláku nelže!

Je vidět, že když dělá hospodu někdo, který ví co a jak, je to hned vidět.

Návštěvu mohu vřele doporučit. Jen tak dál!

ihonzisek
14. květen 2013 | 09:34

Včera jsem navštívili tuto restauraci s kolegy z práce a rozhodně musím říct, že už to není, co bývalo.

Obsluha byla docela rychlá a příjemná. Jídlo také celkem ušlo. Nicméně jsem nabyl dojmu, že za ty peníze to není nic moc.

Nejhorší překvapení nás čekalo druhý den v práci, kdy jsme zjistili, že poslední zůstavší "účastníci zájezdu" byli dost nevybíravým způsobem nataženi na účtu za jídla, která si obsluha evidentně nechala zaplatit dvakrát. Absenci elektronického účtu raději ani nezmiňuji.

Shrnutí je tedy takové, že tato restaurace víceméně ze setrvačnosti těží ze svého jména a také určitého "genia loci", který bezesporu pořád má.

Takže příště bacha při placení!

A nebo jít jinam...

rasputin
15. listopad 2012 | 13:52

Vždy když jdeme na fotbal, tak se tady zastavíme a dáme dvě pivka. Pivo mají skvělé obsluha je ochotná a ta jejich hruškovice ta je taky super. Podle mne slušnej podnik.

Hrosik
16. říjen 2012 | 10:12

Stále mi tuto restauraci lidi doporučovali a nevím teda proč. Obsluha pomalá, ani ne moc příjemná. Jídlo slabší průměr, za běžné ceny menší porce. Podmíráky piva. Děkuji ale sem už nejspíš nepřijdu.

jana84
11. říjen 2012 | 00:03

Chválím za to, že mi bez vytáček přinesli na moji žádost vodu z kohoutku. Jídlo a obsluha standardně kvalitní.

Scarabeus
12. červenec 2012 | 09:53

11. 7. 2012 jsem zde pořádal slavnostní oběd po promoci pro moji rodinu. Termín jsem si rezervoval dostatečně dopředu a konkrétní podobu jsem domlouval tři dny předem. Musím říci, že jsem byl se službami nadmíru spokojen. Personál byl velmi ochotný a snažil se vyplnit mé představy, které dokonce násobně předčil prostřením nádherné slavnostní tabule. Jídlo, pivo i ostatní nápoje byly opravdu delikátní. Takhle to vypadá, když mají lidé o svoji práci zájem a dělají jí s chutí. Nebyli jsme velká společnost (7 lidí) ale i přes to se zaměstnanci opravdu snažili a vzorně se o nás starali. V minulosti jsem zde pořádal podobný oběd a nelituji toho, že jsem se sem vrátil.

Kamaradek
11. prosinec 2011 | 17:39

Restauraci jsme navštívili 9. 12. s kolegy z práce. Jídlo a pivo výborné, ale večer nám pokazily neustálé podmíráky a čekání na pivo. Kolega si nechal zavolat provozního a ten místo řešení podmíráků se nám snažil nesutále vysvětlovat, jak se točí pivo. Při placení nám bylo naúčtováno o 8 - 10 piv navíc.

Blueflanker
4. červen 2011 | 18:56

Musím změnit hodnocení i recenzi, nevím čímto ale jídlo je nyní opravdu velice dobré, stejně tak kvalita piva a obsluhy. Interiér hospody není sice nic moc, ale nová záhrádka je pěkná. Jediné co mi vadí jsou zmiňované podmíráky.

Tomáš
26. leden 2011 | 07:05

Předesílám, že tato recenze je o jedné návštěvě, tudíž nemusí vypovídat. K Salzmannům jsem zavítal po několika letech a byl jsem mile překvapen.

Přestože se již blížila zavíračka kuchyně, nabyl problém si objednat večeři a číšník byl rychlý a příjemný. Vyzdvihnout musím jídlo. Já jsem si objednal pečený bůček se zelnými plackami a už dlouho jsem si tak nepochutnal. I kolega byl s kolenem spokojený.

Doufám, že je to tam nyní standard a dávám podmínečně 4 hvězdy.

Křupka
31. srpen 2010 | 19:21

30. 8. 2010 - šli jsme s přítelem na večeři a jídlo bylo famózní! S ohledem na předchozí recenze si tedy troufám říci, že se zřejmě něco změnilo, a to k lepšímu. Obsluha rychlá, pivo super (měl přítel), víno v pořádku, jídlo výtečné (objednávali jsme hovězí a vepřové maso). Doporučuji!

lucynka
29. listopad 2009 | 19:28

Dnes odpoledne jsem se rozhodla tuto známou plzeňskou restauraci navštívit, protože jsem měla chuť na tradiční českou svíčkovou a čekala jsem, že tady bude opravdu výborná. Číšník mi však donesl kyselý bílý "hnus" zahuštěný moukou, kde nebylo po kořenové zelenině ani památky. Opravdu velké zklamání, to i v MENZE ji uvaří lépe a ne za 99 Kč... Samozřejmě se číšník ani neobtěžoval zeptat, zda nám chutnalo, a to nám ji doporučoval, jak je dobrá... už nikdy více, lituji cizince, který do této restaurace vyrazí na tradiční českou specialitu... hrůůůůůůůůůůza

Ostri1
30. červenec 2009 | 10:42

Tradice se vrací! Losos excelentní, Bartoloměj klasika která nezklame? všichni jsme si pochutnali. Pivo skvělé. U Salzmannů to znovu ožívá!

Byl to pro nás příjemný večer?

StandaK
12. červenec 2009 | 18:48

V sobotu večer 11. 7. 09 jsme se ženou a přáteli navštívili tuto restauraci. Prostředí průměrné. Obsluha obrněná vůči připomínkám. Velice nás zklamalo to,že byť jsme byli v přímo partnerské restauraci Prazdroje, tak jsme po celou dobu našeho stolování nedostali pivo dotočené na cejchovanou míru! Několikrát jsme se na podmírovost piva snažili upozornit obsluhu, ale bez efektu. Naprosto na naše připomínky nereagovali. Proto jsme také po pár pivech z restaurace odešli a já se rozhodl naší zkušenost popsat v této recenzi. Stejně tak jako v poledne, když jsme seděli v restauraci Na Spilce jsem i zde sledoval po celou dobu naší návštěvy, zda někdo kolem nás dostane pivo s poctivou mírou, ale nikomu se nic takového nepoštěstilo. Okrádání na míře je asi náš národní sport... Je to hrůza! Hodně s mojí ženou cestujeme a rádi ochutnáváme pivo různých značek. Ovšem míru dostaneme jen velice zřídka. V Plzni se nám to nepovedlo ani jednou!!! Je to smutné.

Méďa Béďa
13. červen 2009 | 23:21

S hodnocením "kvality" obsluhy mohu jen souhlasit, chodili jsme tam s partou pár let pravidelně 1x týdně a bylo to čím dál tím horší, až jsme nakonec změnili lokál... Pivo taky čím dál tím horší, ale v tom byla obsluha nevinně.

grapp
13. červen 2009 | 13:36

Nedávno jsem měl návštěvu, tak jsme se rozhodli jít do klasické plzeňské hospody, něco co má jméno po celé republice, rozhodovali jsme mezi restauracemi, nakonec zvítězila restaurace U Salzmannů. Těšili jsme se na dobré jídlo a pivečko, ale....... jaké bylo naše zklamání, obsluha nepříjemná, neochotná, pivo točí všude okolo lepší, jídlo to byl ovšem zážitek, porce neskutečně malé, vše bez chuti, měli jsme objednáno 6 porcí každou jinou, vše neslané nemastné, ale taky vše studené jako psí čumák, prostě obrovské zklamání pro nás všechny. Dejte si proto pozor, kam si za Vaše peníze jdete pochutnat, Vy platíte oni by se měli snažit, ovšem zde to 100% nefunguje, radím všem této provozovně se raději obloukem vyhněte, v okolí je jich dost a dost určitě lepších./11.června 2009 , 12:00/

gary
2. červen 2009 | 01:07

Tak do tohoto, tradicí opředeného podniku, jsem zašel před nějakou dobou a vcelku jsem byl spokojen, jen mě překvapilo, že tam bylo tak málo lidí. U podniku takovéhoto charakteru bych očekával, že bude plno. Obsluha super, neustále kontrolovala, zda je vše v pořádku. Jídlo bylo perfektní a pivo též, ceny jsou vyšší, samozřejmě.

Kiss
22. duben 2009 | 20:37

Tato kdysi nejvyhlášenější a nejstarší restaurace v Plzni je v poslední době pro mne značným zklamáním. Kvalta kuchyně se zhoršila a ceny šli rapidně nahoru. Minutky vcelku ujdou, ale hotová jídla, na která se zde stávali fronty už bohužel nejsou co bývali. Co se týče kvality piva, tak zůstala.

Vladimír
5. duben 2008 | 16:46

člověk by od takhle tradičního místa očekával víc.. jídlo průměrné a dost drahé, obsluha nic moc, podnik je vždy napůl prázcný. ale pivo mají dobrý.

Chody
14. březen 2008 | 10:20

Nejčerstvější zkušenost: Vlastní pivečko není, jen produkty chemiček ve vlastnictví PPas. Škoda

Tak musím poopravit. Vše v pořádku. Pivo (chýňské) velmi dobré, jídlo též. Jen se pořád nemohu zbavit jakéhosi předsudku něčeho vyjímečného. Jen snad málo návštěvníků, lokál veskrz prázdný.

zavazal
14. březen 2008 | 08:58

Nedávno jsem tam zašel na oběd a byl jsem velice zklamán, tak špatné jídlo jsem už dlouho nikde nedostal. Hlavně ta hovězí polévka nejspíš asi z pytlíku.

Vohry
22. leden 2008 | 10:04

Dobré pivo a kuchyni taky ujde, akorát ceny jsou o něco vyšší, ale to je vzhledem k charakteru podniku očekávané.. Nedávno se změnil majitel - restaurace teď má stejného majitele jako Na Spilce a Parkán tak snad to bude jen k lepšímu:)

dusevniinvalida
16. leden 2008 | 00:33

Kdysi pred lety jsem byl 2x na jidle a stalo za prd. V prosinci 2007 jsem byl 2x a nesetrim slovy chvaly za gablik. Svickova proste V Y N I K A J I C I. Obsluha ochotná, ale presto celkove vsechno pusobilo takovym nejakym neosobnim dojmem. Zkratka nemam rad chronicky znamy podniky v centru mesta, kam zavita kazdej druhej prijizdejici do mesta.

Chico
5. říjen 2007 | 16:34

Hospoda s tradicí ale už to není co bejvávalo, moc se spoléhali na tu tradici. Jídlo sem tam dostal už dvakrát zkažený musel sem vracet!!! No jo tradice není všechno! Škoda!!!

Stinin
26. červen 2007 | 00:56

Salzmani jsou dobrý, ale ne třeba tak jako Mansfeldi. Obsluha jak kdy... Už jsem tam déle nebyl...

Vasek
16. květen 2007 | 15:10

Plzeňská KLASIKA, pivo jako křen, jídla dle výběru a chuti -- vždy dobrá - kdo by o tu neznal, a aspoň jednou nezavítal :-)

capricorne
13. duben 2007 | 00:49

Jako téměř štamgasta mně dojalo, že se nás vrchní snažil obrat o 100Kč... I pro úpravě ceny mně překvapilo, že 3 piva stáli 81,-. Zřejmě mu v opilosti nějak nešla malá násobilka... Mrzí mně to, dřív bych na tuhle restauraci nedal dopustit.

Plesoun
21. únor 2007 | 22:43

Kdo se rád rychle a dobře nají, pro něj je U Salzmannů ideální místo. Prostředí příjemné secesní restaurace. Velký klad je vynikající pivo. Obsluha je rychlá, příjemná a vtipná. Oceńuji nekuřáckou část.

Laco
5. únor 2007 | 01:38

Atmosféra evokující Kunderovi romány situované do období bolševika. Tragická obsluha, která je neskutečně oprsklá. Jinak dobré kvasnicové.

Pan Tomas
31. prosinec 2006 | 17:58

Knajpa, která trošku jede ze svojí historie, ale jídlo je docela v pohodě a obsluha vás taky většinou čekat nenechá.

Johnny
5. srpen 2006 | 14:35

Normální pajzlík, který těží ze svého stáří a historie. Ale v pohodě pajzlík. :) Párkrát do roka tam zajdu. Když jsem tam byl naposledy, tak bylo podle mne pivo lepší, než bývalo. Což je dobře, protože pivo tu opravdu nebyla zrovna ta nejlepší věc.

Dotykačka nabízí EET pokladny a příslušenství za přijatelné ceny. V ceně řešení od Dotykačky je pokladní software, který má více než 70 funkcí

Restaurace Uctívaný Velbloud Pizza Plzeň ZápadočeskýDeník.cz

Možnosti inzerce zde