Restaurace ČR

Hospody a restaurace Plzeň - PilsnerPubs je katalog pohostinských zařízení, klubů, restaurací a hospod v Plzni. V naší databázi si můžete snadno vybrat Váš oblíbený podnik podle hodnocení a uživatelských recenzí. Možnost vyhledávání dle piva, druhu kuchyně, dle okresu, lokality nebo kraje. Možnost řazení dle hodnocení.
Hospody a restaurace Plzeň


Registrace | Zapamatovat

Možnosti inzerce zde

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Pilotní foto Agave
By: pilsbot

Agave

00.0000I. cenová kategorie (od 26kč/pivo)
Adresa:Masna 620/2 620 Restaurace I. cenová kategorie (od 26kč/pivo) Popularity: 4
Co to je?
Praha 1 - Bory, 110
Telefon:+420-+42-060-705
WWW:http://www.agaverestaurant.cz
email:info@agaverestaurant.cz


Agave znamená ze starořečtiny proslulá, úžasně krásná. Restaurace Agave má díky svému příjemnému prostředí a skvělé mexické kuchyni rozhodně potenciál se proslulou brzy stát. Restaurace Agave se rozprostírá jen pár kroků od Staroměstského náměstí v plně zrekonstruovaném interiéru s klenutým stropem, dřevěným obložením a stylovým osvětlením. Původní prostor byl proměněn v pohodlnou a stylovou restauraci, kde nalezete skutečnou a moderní mexickou kuchyni a výběr netradičních koktejlů.

Nadstandardní servis, autentická kuchyně, moderní bar a elegantní design jsou prvky, které z Agave dělají unikátní mexickou restauraci, kterou jste v Praze ještě nezažili. Menu vytvořil známý americký šéfkuchař Christian Dolias, interiér vytvořil Zdeněk Sirový.

Na místě legendárního Bohemia Bagelu v Masné ulici v Praze byla otevřena nová moderní mexická restaurace Agave. Majitelem je Američan Glenn Spicker, který je v pražském pohostinství sám také známou postavou. „Před dvěma lety jsme otevřeli Burrito Loco, mexický fastfood, kterému se velmi daří. V Bohemia Bagelu bylo potřeba kompletní rekonstrukce, dekorace byly již příliš staré. Řekli jsme si tedy, proč neudělat změnu kompletní. Nedávno začala revoluce mexického jídla, a to především v Americe. Je to trend, kdy skvělí američtí šéfkuchaři s francouzskými školami servírují tu nejlepší mexickou kuchyni,“ říká Glenn. „Dříve jsme si pod mexickými restauracemi představili pouze tex-mex, restaurace se sombréry a podobnými dekoracemi, nyní je trendem z mexické kuchyně udělat vyšší standard. Nechceme za každou cenu vypadat mexicky, využíváme moderní prvky a design,“ dodává Glenn Spicker.

Menu sestavil slavný americký šéfkuchař Christian Dolias, známý z televizních show Chopped a Late Night Chef Fight. Christian na první pohled zaujme svým nevšedním vzhledem potetovaného motorkáře. Christian se učil u slavného Ricka Baylesse. V Agave se vaří tradiční mexická jídla, využívající klasické ingredience a techniky. „Nenazýval bych to fusion kuchyní, jídla upravujeme tak, aby v žebříčku od 1 do 10 dostaly jedenáctku,“ směje se Christian a dodává, že na těchto chutích vyrůstal. Christian je rodilý Kaliforňan z Jihu, což ho pravděpodobně předurčilo k zájmu o autentické kuchyně. Tak se už deset let věnuje současné mexické ‚cuisine‘. Za tu dobu organizoval nebo se účastnil natřískaných BBQ na zadních dvorcích, kulinářských soutěží v karavanech, pop-up eventů v Las Vegas a dokonce se objevil i v pořadu Chopped televizní stanice Food Network. Christian je rovněž zakládajícím členem (a prezidentem) restaurace Cutthroat Culinary, která značně okořenila lasvegaskou jídelní scénu.

Interiér navrhl restauratér Zdeněk Sirový (Zdenek Oysters bar, Fish and Chips). Použil sto let staré španělské dlaždice. Cílem bylo vytvořit moderní prostor v koloniálním stylu. Zajímavostí jsou světla z pergamenového papíru vytvořená speciálně na zakázku pro Agave. Restauraci dominuje bar ve tvaru mexické pyramidy Chichinitza, který jako by vybízí, aby hosté zašli třeba jen na drink, pokud zrovna nemají hlad.

Prostor je ozdoben stříbrnými kolibříky, kteří pijí nektar z agave.

Kuchyně - česká a staročeská - mexická.

Kategorie - Restaurace

K tomuto podniku nejsou žádné komentáře!

Bazar Plzeň nabízí široký výběr kvalitního bazarového zboží. Zánovní bazar mobilů, ručního nářadí a další elektroniky.

Restaurace Uctívaný Velbloud Pizza Plzeň ZápadočeskýDeník.cz

Možnosti inzerce zde